PROJEKT EDUKACJI PATRIOTYCZNEJ ,,ŁÓDZKIE ORLĘTA, SPADKOBIERCY NIEPODLEGŁOŚCI” W DRUGIM PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

We wrześniu 2019 roku rozpoczęliśmy realizację całorocznego projektu edukacji patriotycznej ,,Łódzkie orlęta, spadkobiercy niepodległości” przygotowanego przez WODN w Łodzi. Właśnie mija półmetek jego realizacji przez uczniów i koordynatorów z naszej szkoły. Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach, wycieczkach, rajdach pieszych oraz lekcjach pamięci. Odbyły się także zajęcia strzeleckie dla uczniów, patriotyczno-obronne i podróż wojskowo-historyczna po regionie łódzkim. W drugim półroczu czekają nas również wycieczki historyczne, zajęcia lekcyjne oraz warsztaty a także wykonanie pracy finałowej. W projekcie uczestniczy 15 szkół z Łodzi. Jego realizację zakończymy w czerwcu przedstawieniem naszych działań na forum oraz wykonaniem konkursowej prezentacji multimedialnej przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek historii i wos oraz biblioteki szkolnej. Koordynatorzy projektu uczestniczą co miesiąc w spotkaniach i szkoleniach dla nauczycieli w WODN przy ul. Wólczańskiej 202. Zapraszamy chętnych uczniów do pracy w projekcie od stycznia do czerwca 2020 r. i dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w przedsięwzięciach od września do grudnia ubiegłego roku. Wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować do nauczycieli koordynujących.