LEKCJE HISTORII O OBOZIE DLA DZIECI POLSKICH PRZY UL. PRZEMYSŁOWEJ Z UDZIAŁEM NACZELNIKA BIURA EDUKACJI PUBLICZNEJ INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ W ŁODZI

Uczniowie klasy 5b oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia koła historycznego uczestniczyła w ciekawych zajęciach dotyczących obozu dla dzieci polskich znajdującym się przy ul. Przemysłowej w Łodzi w czasie II wojny światowej. Obie lekcje poprowadził nasz gość Pan Artur Ossowski – naczelnik BEP IPN w Łodzi. Uczniowie pracowali z mapą interaktywną byłego obozu, poznali jego historię oraz tragedię przebywających tam polskich dzieci. Zajęcia bardzo podobały się uczestnikom pomimo trudnej i bolesnej tematyki. Jako mieszkańcy Bałut dowiedzieli się więcej o przeszłości swojej okolicy, pogłębili wiedzę historyczną dotyczącą naszego miasta. Z pewnością były to również lekcje empatii i wrażliwości skierowane do młodych. Nie są to ostatnie zajęcia poświęcone zagadnieniom Łodzi i regionu. Następne spotkanie dotyczyć będzie tematyki wyzwolenia Łodzi spod okupacji hitlerowskiej.