5. PKO Bank Polski Bieg Charytatywny.

Na stadionie łódzkiego AZS odbył się 5. PKO Bank Polski Bieg Charytatywny. Ambasadorem wydarzenia był Artur Partyka, skoczek wzwyż, medalista igrzysk olimpijskich w 1992 roku (brąz) i w 1996 roku  (srebro). W tym roku zawodnicy rywalizowali także w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu.
Do rywalizacji na stadionie łódzkiego AZS stanęło dziewięćdziesiąt pięć pięcioosobowych sztafet.
PKO Bank Polski Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która już po raz piąty odbyła się równocześnie w dwunastu polskich miastach. W imprezie brały udział pięcioosobowe zespoły sztafet, które starały się przebiec po bieżni jak największą liczbę okrążeń.
Bieg z tradycją
– Ten bieg ma już swoją tradycję. To piąta edycja, a czwarta w Łodzi – mówił Artur Partyka, ambasador wydarzenia. – Cały czas się rozwijamy, ale najważniejszy jest szczytny cel. Przy okazji propagowania aktywności fizycznej, staramy się również zrobić coś ważnego dla ludzi. To piękna impreza i wspaniała inicjatywa , którą wszyscy wspieramy z całego serca.
Zaangażowanie biegaczy przeliczane było na cel charytatywny. Środki na szczytny cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Warto odnotować, że pierwszych osiemdziesiąt sztafet łódzkiego 5. PKO Bank Polski Biegu Charytatywnego pokonało 3017 okrążeń bieżni. W sobotę biegali dorośli i dzieci. Cieszy, że aż trzystu najmłodszych czynnie wzięło udział we wspólnej zabawie.
Szkołę Podstawową nr 58 w Łodzi reprezentowali:

Blanka Skrzynecka –Niewiadomska Vc
Jakub Bukowski Vc
Paweł Krasoń Vc
Kacper Kapka Vc
Marcel Wąsek Vc
Maja Sodo Vc
Amelia Łukasik Vc
Karol Drozd Vc
Magdalena Sosnowska Vc
Nikodem Błaszczyk Vc
Wiktoria Sygnet VIIa
Igor Nowak VIc
Estera Michalczyk VIa
Piotr Rzeźnicki VIa

W biegu głównym wystartowali:

Katarzyna Kowalewska SP58
Aleksandra Sujecka
Rafael Torres
Grzegorz Czarnecki
Radosław Kamiński SP58
Sztafeta pokonała 36 okrążeń i 100m podczas godzinnego biegu!