Łódź jest miastem czterech kultur

W dniu 22.11 uczniowie z klas 4 a , 4 b, 5 a i 5 b uczestniczyli w autokarowej wycieczce po Łodzi, która zorganizowana została dla uczniów młodszych klas z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i oczywiście przez nasze miasto. Dzieci zwiedziły katedrę katolicką oraz uczestniczyły w lekcji historii przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Odwiedziły również zbór ewangelicki, gdzie przewodnik ciekawie opowiadał o samej świątyni ale i o wierze ewangelickiej. Uczniowie mieli okazję zwiedzić nekropolię przy ul. Brackiej, czyli cmentarz żydowski. Obejrzeli także wystawę stałą w Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul. Gdańskiej oraz uczestniczyli w prelekcji przy budynku Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul. Zgierskiej. Dodatkową atrakcją wycieczki była wizyta na tarasie widokowym lotniska im. Władysława Reymonta oraz obejrzenie budynku lotniska i stacji  meteorologicznej z zewnątrz. Dzieci cieszyły się, że jako łodzianie mogli lepiej poznać historię swojego  miasta. Zobacz zdjęcia.