22 listopada klasy 4a, 4b i 8b wyjechały na wycieczkę do Warszawy.

Spacer przez Stare Miasto, tętniące życiem centrum turystyczne z uliczkami wybrukowanymi kostką i średniowiecznymi budynkami odnowionymi po II wojnie światowej, był okazją do przypomnienia sobie przez uczniów historii naszej stolicy. Przy Rynku Starego Miasta – placu, wokół którego znajdują się kamienice dawnych mieszczan i eleganckie restauracje uczestnicy wycieczki zjedli pyszny obiad.

Ale największą atrakcję stanowiła wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mieli okazję obserwować, doświadczać, poszukiwać odpowiedzi na pytania z zakresu bardzo wielu dziedzin naukowych. Uczeniu się w Koperniku sprzyjały różnorodne przestrzenie edukacyjne. Asertywni i kreatywni zdecydowali się na udział w indywidualnych warsztatach pod opieka opiekunów.