Spotkanie 2a z Calineczką

W dniu 9 listopada w ramach comiesięcznych spotkań z lekturą uczniowie klasy 2 a wybrali się w magiczną podróż do krainy baśni H.Ch. Andersena. Po zapoznaniu się z ciekawostkami z życia bajkopisarza, przeprowadziliśmy doświadczenie, które wyjaśniło nam w jaki sposób Calineczka pojawiła się na świecie. Następnie przy użyciu miarki centymetrowej (jednego cala) zrozumieliśmy, dlaczego główna bohaterka ma na imię Calineczka. W kolejnej części lekcji naszym zadaniem było odszukanie, rozpoznanie i nazwanie bohaterów lektury. Postacie sprytnie ukryły się w kartce papieru. Jednak najciekawszym momentem lekcji były pudełka z lektury. Uczniowie nie tylko zaprezentowali swoją kreatywność, ale przede wszystkim musieli wykazać się umiejętnością autoprezentacji. Niespodziankom wyjmowanym z pudełek nie było końca.