SZKOLNY FINAŁ PROJEKTU (KONKURSU POWIATOWEGO) -ŻOŁNIERZE ARMII “ŁÓDŹ” NA TERENIE POWIATU ŁÓDZKIEGO W PAMIĘCI SPOŁECZNOŚCI SZKOLNYCH W RAMACH PROJEKTU ZADANIA ELO14DO BO UMWŁ NA 2022 R.

Głównym organizatorem projektu i rywalizacji konkursowej jest Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi. Przedsięwzięcie było realizowane w drugim półroczu roku szkolnego 2021-2022.

Zadaniem uczestników z klas 5-7 było uczestnictwo w różnego typu zajęciach dotyczących Armii “Łódź” – wycieczki, warsztaty, zajęcia z ekspertami, lekcje historii w terenie oraz wykonanie w dwuosobowych zespołach prac graficznych z informacjami merytorycznymi dotyczycącymi żołnierzy Armii “Łódź”, miejsc pamięci, koszar i logo poszczególnych pułków. Zadaniem dwóch nauczycieli koordynujących projekt było prowadzenie merytoryczne uczniów od marca do czerwca 2022 roku, uczestnictwo w różnego typu przedsięwzięciach dotyczących tematu konkursowego oraz wykonanie wystawy w bibliotece szkolnej i dopilnowanie uczniów aby wybrali najlepsze prace.

Koordynatorki projektu  były zobligowane do napisania  5-stronnicowego sprawozdania wg wymagań organizatora .

Uczniowie wyszukiwali informacje konieczne do wykonania zespołowych prac co nie było łatwym zadaniem szczególnie dla młodszych dzieci.

W dniu 03.06 odbył się szkolny finał projektu. Prace zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej. Uczniowie z klas 5-7 głosowali wybierając najciekawszą według ich pracę jednego z dziewięciu zespołów uczniowskich.

Uczniowie przyznali:

• Pierwsze miejsce – zespołowi   z klasy 7a-Oliwii Magdzińskiej i Nikoli Romanowskiej
  • Drugie miejsce – zespołowi z klasy 7b -Milenie Rutkowskiej i Lenie Szymańskiej
  • Trzecie miejsce – zespołowi z klasy 7a-Zuzannie Kołodziejczyk i Dorocie Kulik

Praca, która uzyskała pierwsze miejsce przechodzi do etapu powiatowego.

Gratulujemy zwycięzcom! Finał powiatowy odbędzie się po 10 czerwca 2022 roku. Z niecierpliwością czekamy na jego wyniki.

Koordynatorki -H.Majkowska-Pilarz i A.Rzepkowska