WYCIECZKA DO MUZEUM NA RADOGOSZCZU KLASY 7B

W dniu 8.03, czyli w Dniu Kobiet klasa 7b pod opieką wychowawczyni wybrała się na zajęcia do Muzeum Tradycji Niepodległościowych Oddział Martyrologii Radogoszcz. Wyjście z młodzieżą było niespodzianką z okazji wspomnianego Dnia Kobiet i obchodzonego 10.03 Dnia Mężczyzn.

Muzeum przeszło ogromną metamorfozę, jest pięknie wyremontowane i nowoczesne.

Mieliśmy okazję obejrzeć wystawy stałe po których oprowadzał nas przewodnik ciekawie opowiadając o różnych faktach z okresu drugiej wojny światowej i o historii więzienia na Radogoszczu.

Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych pod tytułem. Sztuka a wojna.

W oparciu o interesująco przedstawioną prezentację multimedialną dotyczącą powyższego tematu klasa wykonywała prace plastyczne, które miały odnosić się do aktualnej sytuacji na świecie i Europie w sposób podobny do artystów, którzy malowali wydarzenia dotyczące wojny i spalenia Radogoszcza.

Uczniowie najczęściej poruszali w swoich dziełach wojnę na Ukrainie i epidemię na świecie. Młodzież skorzystała z ciekawej lekcji historii oraz mogła w sposób twórczy wyrazić swoje uczucia i odnieść się do bieżących problemów Europy i świata.

Lekcja i pobyt w muzeum stał się chwilą refleksji nad przeszłością i teraźniejszością. Oto zdjęcia z naszej wycieczki: