UROCZYSTOŚĆ POD POMNIKIEM MARTYROLOGII DZIECI “PĘKNIĘTEGO SERCA”

W dniu 18.01 klasa 7B jako przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyła w oficjalnej uroczystości ku czci dzieci polskich, które straciły życie lub zdrowie w obozie przy ul. Przemysłowej w Łodzi podczas II wojny światowej. Apel pod pomnikiem był jednocześnie doskonałą lekcją historii, ale również lekcją pokory i refleksji dla uczniów oraz wszystkich osób dorosłych, które w nim uczestniczyły.
Uroczystość odbyła się w 77 rocznicę likwidacji obozu. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, dyrektor Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu, dyrektorzy okolicznych szkół podstawowych oraz dzieci i młodzież z pobliskich placówek.
W dniach 31.01-4.02 odbędą się w naszej szkole zajęcia historii dotyczące dziejów obozu i losów dzieci polskich tam przebywających. Po uzgodnieniu z pracownikami muzeum wyeksponowana zostanie również w naszej placówce wystawa przygotowana przez Muzeum Dzieci Polskich, którą będą mogli obejrzeć wszyscy uczniowie naszej szkoły. Celem zajęć jest pokazanie losów obozu oraz zwrócenie uwagi na naszą lokalną historię. Nauczycielka historii- Hanna Majkowska-Pilarz.