DZIEŃ Z EUROPĄ- ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM ZASOBÓW EDUKACYJNYCH PUNKTU INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT W ŁODZI

Uczniowie klas 4B, 7A,7B oraz uczestniczący w zajęciach Koła Historycznego wzięli udział w lekcjach o państwach Europy przygotowanych przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Łodzi na zaproszenie nauczycielki historii/wos. Dzieci obejrzały autorskie prezentacje Pani Agaty Rokseli oraz uczestniczyły w konkursach dotyczących poszczególnych państw. Pracowały również w małych zespołach wykonując tematyczne zadania. W ciekawy sposób poprzez zabawę przyswoili wiedzę o krajach naszego kontynentu i funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Wszyscy uczniowie skorzystali z materiałów edukacyjnych i upominków ufundowanych przez wspomnianą instytucję. Kolejne zajęcia planujemy we wrześniu.