Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni Państwo,

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie

Trwa najstarsze, największe i najważniejsze badanie statystyczne prowadzone w Polsce już od 100 lat – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Z wyników spisu korzystamy wszyscy, są podstawą do podejmowania kluczowych decyzji zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym i lokalnym.

Zapewne korzystacie z danych statystycznych i macie świadomość, jak bardzo istotny jest dostęp do rzetelnych, wiarygodnych i obiektywnych danych. Spis powszechny dostarcza właśnie takich informacji na temat mieszkańców Polski, ile mają lat, czym się zajmują, jakie mają wykształcenie, czy są zdrowi, gdzie mieszkają? Czy potraficie sobie Państwo wyobrazić co by było gdyby nie było spisu ?

Jako Nauczyciele i Wychowawcy młodzieży wkładacie ogromny trud w przygotowanie kolejnych pokoleń Polaków zaangażowanych w życie społeczne i świadomych istoty spisów powszechnych, dajcie Państwo przykład właściwej postawy obywatelskiej i #spiszcie się jak na kadrę pedagogiczną przystało!

Uczniowie, bądźcie ambasadorami dobrych działań, pożytecznych dla społeczeństwa i kraju, propagujcie spis wśród członków rodziny, sąsiadów, przyjaciół, znajomych. #spiszcie się jak na odpowiedzialną młodzież przystało!

Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w NSP 2021 przy wykorzystaniu najwygodniejszej formy – samospisu online na stronie spis.gov.pl. To tylko kilka minut, a korzyści bezcenne. Dodatkowo każdy, kto spisze się przez Internet, ma szansę wzięcia udziału w Loterii Spisowej. Do wylosowania cenne nagrody, w tym samochód.

Jak to zrobić?

Krok 1.  Wejdź na stronę spis.gov.pl i spisz się w dogodnej dla siebie chwili

Krok 2.  Pobierz i zachowaj unikatowy 10-znakowy kod uprawniający do udziału w loterii

Krok 3.  Zarejestruj go na stronie loteria.spis.gov.pl w terminie od 22 kwietnia 2021 r. do 7 lipca 2021 r.

Terminy losowań i szczegóły loterii znajdziesz w regulaminie. Najbliższe losowanie już 7 maja!

Im wcześniej spiszesz się przez Internet i zgłosisz do loterii, tym masz więcej szans na wygraną – będziesz uczestniczyć w większej liczbie losowań!