Styczniowy koncert.

Dnia 28 stycznia odbył się w naszej szkole koncert muzyczny, w którym wystąpiła pani Gabriela grająca na skrzypcach. Tematem koncertu były polskie tańce ludowe. Pokaz się zaczął. Pani Gabriela grała wraz z podkładem muzycznym, a po sali rozeszła się cudowna muzyka. Naszym zadaniem było odgadnięcie jaki to taniec. Pewien chłopiec z klasy VI powiedział, że to polonez, a pani Ewa wyjaśniła skąd wziął się ten taniec lecz najpierw zadała kolejne pytanie. Z czym nam się kojarzy słowo polonez. Jeden z chłopców powiedział, że ze spaghetti bolognese, zaś drugi odpowiedział, że z samochodem. Śmiechu było co nie miara i na koniec chętne dzieci mogły zatańczyć. Kolejnym   przedstawionym tańcem był Krakowiak, którego również tańczyliśmy. Po tym tańcu pani Ewa zaprosiła same dziewczynki do zatańczenia oberka.

Koncert bardzo nam się podobał, lubimy atmosferę tych spotkań i wspólną zabawę, czekamy na kolejne spotkanie z panią Ewą i jej gościem.