Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 8 listopada br. o godz. 11.45 w obecności uczniów i nauczycieli oraz gości z przedszkola odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły uroczystość z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Po oficjalnej części przeprowadzonej przez przewodniczącą SU – Lenę Arkit i Panią Dyrektor Beatę Rutkowską nastąpiła część artystyczna. Krótką lekcję historii, której temat brzmiał: „Droga do niepodległości”, przygotowali uczniowie klas VII a (Maja Piekarska – nauczycielka, Weronika Piechocka, Wiktoria Sygnet, Piotr Krysiński i Damian Chmielewski – uczniowie) i VIII a (Patryk Twardowski, Adrian Michalczyk – uczniowie) pod kierunkiem p. D. Michałus, A. Sztekmiler i J. Sojeckiej.

Zaraz po przedstawieniu cała społeczność zaśpiewała o godz. 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Na koniec odbył się koncert pieśni legionowych.

Chyba jeszcze nigdy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości nie było tak radosne: przedstawienie było wartkie i zabawne, hymn zaśpiewany z werwą, a pieśni legionowe z sercem. Do tego świeciło słońce i czuć było niezwykłą atmosferę wspólnoty.