Listopad z książką i jabłkiem

My, starsi uczniowie SP 58 wiemy, że ponad 60 % Polaków nie przeczytało w ubiegłym roku żadnej książki. To smutne i zatrważające. Czy udało się to zmienić, nie wiemy, ale zaczniemy od “swojego podwórka”. W listopadzie Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy VIII czytają fragmenty ulubionych bajek i baśni kolegom z młodszych klas. Chcemy pokazać,jak wiele radości może przynieść czytanie i mamy nadzieję, że uda nam się choć w małym stopniu rozbudzić w dzieciach miłość do książek.Czytając książkę miło jest coś pochrupać. My stawiamy na zdrowie, dlatego częstujemy dzieci pełnymi witamin jabłkami.Mając na względzie zmianę nawyków żywieniowych naszą i naszych młodszych kolegów będziemy zachęcać uczniów do zamiany niezdrowych przekąsek: chipsów, cukierków, lizaków na warzywa, owoce, bakalie.Drodzy Rodzice, Opiekunowie!
Wesprzyjcie naszą akcję w swoich domach. Czytajcie dzieciom książki 20 minut dziennie oraz podawajcie warzywa, owoce i soki zamiast kalorycznych, pełnych cukru słodyczy.SU oraz D. Czarnecka, A. Koźba, A. Pańczyk. Zobacz zdjęcia.