Lekcja historii z przewodnikiem

W dniu 12.11 uczniowie reprezentujący koło historyczne uczestniczyli w ciekawej lekcji historii z przewodnikiem dotyczącej naszych bałuckich dziejów-stacji Radegast związanej podczas wojny z gettem. Niemcy utworzyli je w 1940 roku i zamknęli w nim ludność żydowską. Uczniowie obejrzeli makietę getta Litzmannstadt, pociąg i oryginalne szyny kolejowe po  których przemieszczały się transporty z Żydami do obozów zagłady. Wysłuchali opowieści przewodnika o historii stacji i getta. Uczestniczyli w marszu 160 metrowym tunelem pamięci ku czci pomordowanych i tych którzy stracili życie w gettcie. Dzieci bardzo chciały znać bliską im historię a 80 rocznica wybuchu drugiej wojny była znakomitą ku temu okazją.