PODRÓŻ WOJSKOWO- HISTORYCZNA “SZLAKIEM WALK II BATALIONU I PUŁKU PIECHOTY LEGIONÓW POLSKICH I ODDZIAŁÓW ŁÓDZKIEJ 10 DYWIZJI PIECHOTY ARMII “ŁÓDŹ”

W dniu 2.10 odbyła się wycieczka historyczna w regionie Szadku, Sieradza, Warty, Goszczanowa i Glinna. Uczestniczyli w niej przedstawiciele uczniów biorących udział w całorocznym projekcie edukacji patriotycznej “Łódzkie orlęta, spadkobiercy niepodległości”. Uczniowie zwiedzali skansen pojazdów wojskowych z lat 1918-1990 oraz wysłuchali ciekawego wykładu właściciela i kustosza skansenu p. Jacka Kopczyńskiego. Młodzież obecna była w Sieradzu w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia gdzie odwiedziła koszary i salę tradycji oraz spotkała  się z oficerem prasowym. Następnie złożyła hołd żołnierzom, którzy zginęli w listopadzie 1914 r. nad Wartą. Dzieci zwiedzały miasto z przewodnikiem. Uczniowie zobaczyli betonowe schrony bojowe 28 Pułku Strzelców Kaniowskich z 1939 r w Glinnie koło Warty oraz uczestniczyli w uroczystości patriotycznej przy pomniku i kwaterach poległych żołnierzy Armii “Łódź”.